Tepsi. 35x30 cm.
Tésztája:
60 dkg.liszt,
25 dkg. margarin
2 ek. tejföl,
4 db.tojássárgája,
4 dkg.élesztő,
1 tk. cukor,
egy csipet só.
Töltelék:
1 kg. túró,
10 dkg. mazsola,-"ízlés szerint."
20 dkg cukor,-ízlés szerint
2 cs, vanilin cukor,
1 ek. liszt,"csak akkor kell ha nagyon vizes a túró
4 db.tojásfehérjéből a hab,
1 db. citrom reszelt héja.
Elkészítés:
A tészta hozzávalóit jól összegyúrjuk egy órát pihentetjük. Addig elkészítjük a tölteléket. A hozzávalókat összekeverjük és a végén a felvert habot is belekeverjük. A Tésztát kettőbe vesszük, zsírozott lisztezett tepsibe nyújtjuk az alsó lapot, arra tesszük a kész tölteléket, majd a második kinyújtott tésztával befedjük. Cukros vízzel megkenjük, és alacsony hőfokon kb.40perc alatt készre sütjük.
Jó étvágyat kívánok!
A disznó zsírt,olajat,ectet,sót összekeverjük a forró vízzel és hozzáajuk a lisztet ,tojást és jól kidolgozzuk a tésztát , letakarva 1 órát pihentetjük.Pihentetés után 3-4 részre o...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A lisztet, a zabpelyhet, a szódabikarbónát, a fahéjat és a xilitet összekeverjük egy tálba. Egy másik tálban tesszük a tojást, a tejfölt és az olvasztott vajat, habverővel simára...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes