50 dkg liszt
17.5 dkg puha Rama
2 dkg élesztő
6 dkg reszelt sajt
2 dl tejföl
1 teáskanál só
2 dkg cukor
1 db tojássárga
1.5 dl tej
Tetejére:
15 dkg reszelt sajt
1 tojás
Az élesztőt a langyos tejben, a cukorral, 1 ek liszttel megfuttatjuk. A többi hozzávalóval egy tálba öntjük és jól összedolgozzuk. 1 órát kelesztjük, majd kinyújtjuk téglalap alakúra és hajtogatjuk, (balról-jobbról, fentről-és lentről). A hajtogatást mindegy milyen irányból kezded, de a sorrend mindig ugyanaz legyen. Háromszor hajtogatjuk, 20 percenként. A pogácsaszaggató magasságára nyújtsuk ki és szaggassuk ki. A tetejét tojással lekenjük és megszórjuk reszelt sajttal. Hideg sütőben, 180 fokon kb 15-20 perc.
Miután kiszaggattuk 1 órát a tepsiben hagyni majd 200 C fokon kb. 15 percig sütni!
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A lisztet a sóval, sajttal, tojással és a tejföllel elkeverjük. A cukros tejben az élesztőt felfuttatjuk, majd a tésztához öntjük, jól összedolgozzuk. Lisztezett deszkára öntjük...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A lisztet összegyúrjuk a sóval,borssal,darált töpörtyűvel,zsírral,a tejben megfuttatott élesztővel,a tojások sárgájával,és a tejföllel. Másfél órát kelesszük,majd vékonyra nyújtju...
Elkészítési idő: 2-3 óra Nehézség: Közepes