50 dkg liszt
5 dkg élesztő
1 tasak sütőpor
2 evőkanál cukor
2 tojássárgája
fél citrom reszelt héja
2,5 dl tej
1,5 dl olaj
csipetnyi só
lekvár (ízlés szerinti)
Az élesztőt kevés langyos tejben felfuttatjuk. A lisztet, a sütőport, a sót, a tojások sárgáját, a cukrot és a reszelt citromhéjat egy tálba tesszük, hozzáadjuk az élesztős tejet. Az olajat és a maradék tejet is ráöntjük és jól összegyúrjuk. A tésztát nem kelesztjük, lisztezett felületen azonnal kinyújtjuk. Ízlés szerinti méretű háromszögekre vágjuk, megtöltjük lekvárral és szorosan feltekerjük. Sütőpapírral bélelt tepsibe tesszük, 180 fokon nagyjából 30 perc alatt megsütjük.
Kakaós csiga,fonott kalács is készíthető belöle
A puha vajat habosra keverjük a cukorral és a vaníliával, csipet sóval, hozzáadjuk egyesével a tojásokat, végül beleverjük-belegyúrjuk a lisztet is. Hagyjuk pár percet pihenni,...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Vajas piskóta Egy tepsi süteményhez a 6-6-6 arányú verziót javaslom. Ehhez jön még 10 dkg vaj, és fél csomag sütőpor. A puha vajat habosra keverjük a cukorral, majd egyenként b...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű