Tésztához:
25 dkg. margarin
25 dkg. liszt
25 dkg. túró
só
1 tojás a kenéshez
Ízesítéshez:
reszelt sajt, színes őrölt bors, római kömény
A lisztet a margarint, a túrót összedolgozzuk. A kapott tésztát fél órára pihentetjük. Fél cm. vastagságúra nyújtjuk. megkenjük a tetejét a felvert tojással. 2-3 cm-es csíkokat vágunk fel, ízesítjük a tetejét kedvünk szerint. Sütőpapírral bélelt tepsiben, előmelegített sütőben 180 fokon aranysárgára sütjük.
Egyszerűbb,ha felcsíkozás előtt ízesítjük a tésztát.
A lisztet a sütőporral és a zsírral összemorzsoljuk majd hozzáadjuk a porcukrot, tojást, a reszelt citromhéjat és annyi tejet hogy könnyen gyúrható legyen. Jól kidolgozzuk a tésztá...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
10 percre be rakjuk a fagyasztóba a kókuszos tejet már formázva. ezután mártsuk a csokiba aztán újra 20 perc a fagyasztóban
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tésztához a tojások sárgáját kikavartam a kétféle cukorral majd beledolgoztam a mézet,zsemlemorzsát,kakaót ,lisztet és legvégén az olajat és a tejet. A tojások fehérjét kemény h...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű