50 dkg darált keksz
4 evőkanál kakaó
25 dkg margarin
20 dkg cukor
2 dl tej
1 fiola rumaroma
15 dkg étcsoki bevonni
A darált kekszet és a kakaót összevegyítettem. A tejet, margarint, cukrot kis lángon addig melegítettem, míg a margarin felolvadt. Ekkor ráöntöttem a kakaós kekszre, hozzáadtam a rumaromát, alaposan összevegyítettem.
Egy tepsibe nyomkodtam, igyekeztem a tetejét elegyengetni. Mikor kihűlt, a csokit gőz fölött felolvasztottam, bevontam vele a "süti" tetejét.
Mikor megdermedt, egész könnyen és szépen lehetett szeletelni.
Hozzávalók:
50 dkg darált keksz
25 dkg vaj
20 dkg cukor
2 dl tej
5 ek kakaó
1 üveg rumaroma
15 dkg étcsoki
A kekszet összevegyítjük a kakaóval . A tejet, vajat és cukrot egy edényben feltesszük a tűzre és addig hagyjuk, amíg a vaj teljesen felolvad. Ebbe a szirupba belekavarjuk a kakaós kekszet, hozzáöntjük a rumaromát is és alaposan összekavarjuk. Egy tetszésünknek megfelelő méretű formát kibélélünk fóliával, belenyomkodjuk a keveréket. A csokit gőz felett felolvasztjuk, ráöntjük a tésztára és elsimítjuk. Hagyjuk teljesen megdermedni a tésztát és a csokit is, majd kivesszük a formából, lehúzzuk róla a fóliát, felszeleteljük
az egészet jól össze kever majd formába kanalaz forró sütő és 15 percig legalább nem kinyit tű próba.Ha tepsiben van meg sütve a ssülés idö akár 40-perc is lehet,sütő függő .
Elkészítési idő: 20 perc Nehézség: Könnyű
Három-három tojásból őzgerincformában egy sima és egy kakaós piskótát sütöttem. A tojásokat szétválasztottam, a sárgáját 1 evőkanál cukorral, a vízzel és az olajjal habosra kikever...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
15 dkg dió. mind az 5 t. fehérje. habnak. 40 dkg liszt 15 dkg margarin 10 dkg cukor 1 cs sütőpor 5 tojássárgája pici tej-kb 1,5 dl 1 kis üve...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz