500 g liszt
300 ml langyos víz
2 evőkanál olaj
1 teáskanál cukor
1 teáskanál só
7 g száraz élesztő
A lisztet keverd össze az élesztővel. A cukrot keverd a vízbe és lassan öntsd hozzá a liszthez és kezd el gyúrni. Tedd bele az olajat és a masszát gyúrd amíg, a tészta már nem ragad a kezeidhez. Takard le és hagyd addig kelni, amíg a kétszeresére nő. Formálj golyókat belőle. Olajozd be a kezeidet és kezd el széthúzogatni a tésztát, amíg kerek lapok lesznek belőle. Lisztezett nyújtódeszkát is széthúzogathatod, ha úgy könnyebb. Forró olajban süsd meg mindkét oldalukat.
1.A lisztből és a Ramából egy csipet sóval, cukorral, 1 dl tejföllel, valamint a kevés tejben feloldott élesztővel tésztát gyúrunk. Két egyforma cipóra osztjuk, 15 percig pihentetj...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A lisztből, a cukros meleg tejben felfuttatott élesztőből, a 3 tojás sárgájából ,kis sóval tésztát dagasztunk. Amíg kel, elkészítjük a tölteléket, én a margarint, a cukrot, és a di...
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Közepes
http://www.mindenegybenblog.hu/nagyi-receptjei/kakaos-foszlos-kalacs-soha-tobbe-nem
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű