14 deka vajból, 14 deka liszttel, 7 deka cukorral és 7 deka őrölt dióval
Tizennégy deka vajból tizennégy deka liszttel, hét deka cukorral és hét deka őrölt dióval vagy mandulával tésztát gyúrunk. Fél centi vastagságúra nyújtjuk, és kis poharakkal kivágjuk. Gyenge tűzön, tepsiben megsütjük a sütőben. Amikor kihűlt kettőt-kettőt ribizli- vagy málnalekvárral összeragasztunk és a tetejüket csokoládémázzal bevonjuk.
Krém: 10 dkg cukor, 4 vanília puding felfőzzük, 9 tojás fehérjét, 20 dkg cukorral felverjük, még melegen hozzákeverjük a pudingot. Porcukorral megszórjuk.
Elkészítési idő: 1,5 óra Nehézség: Könnyű
Vágd félbe hosszában a banánt, tedd egy tányérra. Adagolj mellé 1 gombóc vaníliafagylaltot és bőven mérj rá az előzőleg leturmixolt, kis nyírfacukorral, mézzel vagy steviával ízes...
Elkészítési idő: 15 Nehézség: Könnyű
Ezeket jól összedolgozzuk, vizes kézzel golyókat formálunk belőle, majd a tepsiba lapítjuk, s készre sütjük.
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű