50 dkg liszt, 1 csomag sütőpor, kevés só, 20 dkg cukor, 1 egész tojás,
15 dkg zsír, 2 dl tejföl, darált dió, fahéj, reszelt alma.
A tészta hozzávalóit össze gyúrjuk és két részre osztjuk.Kinyújtjuk és zsírpapírral bélelt tepsibe tesszük. Babapiskótával vagy darált keksszel esetleg darált dióval megszórjuk az alját rácsavarjuk az almát megszórjuk fahéjjal,cukorral vagy a tetejére szórjuk a darabos diót. Kinyújtom a tészta másik felét és a tojássárgájával megkenem majd villával megszurkáljuk és a tésztába csíkokat húzunk. Szép barnára sütjük. Felkockázzuk és a tetejét porcukrozzuk.
A 2 deka vajat, 4 tojás sárgájával és 4 kanál cukorral habosra keverünk, majd 1 csésze tejet és 25 deka liszttel elkevert 1 csomag sütőport hozzáadva, könnyű tésztává keverjük....
Elkészítési idő: 1ora Nehézség: Közepes
Az így kapott masszának a háromnegyedét sütőpapírral bélelt tepsibe lapítgatjuk, majd 500 g fagyasztott málnát szórunk rá, ennek a tetejére mehet a maradék tészta. 180 fokon, légke...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű