50 dkg liszt, 1 csomag sütőpor, kevés só, 20 dkg cukor, 1 egész tojás,
15 dkg zsír, 2 dl tejföl, darált dió, fahéj, reszelt alma.
A tészta hozzávalóit össze gyúrjuk és két részre osztjuk.Kinyújtjuk és zsírpapírral bélelt tepsibe tesszük. Babapiskótával vagy darált keksszel esetleg darált dióval megszórjuk az alját rácsavarjuk az almát megszórjuk fahéjjal,cukorral vagy a tetejére szórjuk a darabos diót. Kinyújtom a tészta másik felét és a tojássárgájával megkenem majd villával megszurkáljuk és a tésztába csíkokat húzunk. Szép barnára sütjük. Felkockázzuk és a tetejét porcukrozzuk.
A lisztet egy tojással, a sóval, a cukorral és a langyos tejben felfuttatott élesztővel összedolgozni. Amikor már homogén a tészta, a szobahőmérsékletű vajat/margarint hozzádagaszt...
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Közepes
180 fokon 10-15 percig
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókból gyönge tésztát kapunk, lisztezett deszkán pogácsának szaggatjuk és sütés után lekvárral összeragasztjuk.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű