Tészta:
0,25 kg sima tönkölyliszt
125 g kókuszzsír
125 ml sör
1 tk só
Massza:
4 tojás (nyersen)
1 tejszín
Niva sajt
kukorica, gomba ízlés szerint
Tepsiben következőképp rétegezzük a hozzávalókat: Tészta, rukkola, massza, sonka, tészta.
A sör sajnos elkerülhetetlen, ezért nem tudom gyerekeknek mennyire adható, mégha megsül is. Jól meg kell gyúrni a tésztát, aztán hűtőben fél órát pihentetjük. Fantasztikus könnyű dolgozni vele, csipet liszt sem kell a sodrásához, nem ragad, könnyen sodorható és nem tépődik. Leveles tészta állagú lesz ha kihűl.
Rukkolát sokat tettem bele, majdnem egy egész Tescoban vásárolt dobozzal.
A massza hozzávalóit összekeverni és ráönteni a rukkolára. Sonkának én pulykasonkát használtam, majd megint tészta. Sütés 200 fokon cca 25 min.
Erika megjegyzése: Még melegen mennyei! Még annyi, hogy a leírt tésztamennyiség az egész tepsire elegendő.A tésztakupacot kétfelé kell választani (aljára és tetejére).
A ledaralt kekszet osszekeverni a porcukorral,kakaoval,vinilias cukorral,rum aromaval,a langyosra olvasztott margarinnal es annyi tejjel,hogy egy konnyen formazhato masszat kapjunk...
Elkészítési idő: 1 ora Nehézség: Könnyű
Sutok két darab piskótalapot, az egyik sárga, másik kakaós. Tojások sárgaját kihabosítom a porcukorral és a vízzel. Tojások fehérjét csipet sóval kemény habbá verem,,,a sárgájához...
Elkészítési idő: 3 óra Nehézség: Közepes