25+10 dkg liszt, 1 kis pohár tejföl, kevés só, 1 tojás, 10 dkg Rama.
Igen!
25 dkg lisztet a tojással, a tejföllel, és kb 1 mk sóval jól összedolgozom, és kb 20 percre a hűtőbe teszem.
Közben a puha margarint elkeverem 10 dkg liszttel.
A tésztát pihentetés után kb egy nagy tálca méretűre nyújtom és megkenem a margarinos liszttel, majd feltekerem mint egy piskóta tekercset. A tekercset 4 részre vágom (így 4 csík rétesem lesz)
A tészta negyedeket egyesével téglalap alakúra nyújtom, és ízlés szerinti töltelékkel töltöm. Én túróst és almás-dióst készítettem. A tölteléket a tészta közepére rakom, és minkét oldalról felhajtom a szélét úgy, hogy a tészta rétegek fedjék egymást. Olajjal kikent tepsibe egymás mellé rakom a rudakat, tojással megkenem, és kb 40 percig 200 fokon sütöm.
Először készítettem, és mennyei lett! Ajánlom mindenkinek, akinek a papírvékony réteslapok elvették a kedvét a rétes készítéstől."
Az összes hozzávalót a tészta, apránként lisztet, ha a tészta tapad az üzlet még mindig, és hozzá azonos mennyiségű keményítő paszta gyűjteni. Osszuk a tésztát két egyenlő részre,...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Közepes
Törjük fel a tojásokat és tegyük külön edénybe a sárgáját és külön a fehérjét. A tojássárgáját keverjük ki a cukorral, jobb ha porcukrot használunk mert hamarabb elolvad. A tojás f...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
..
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű