10 dkg porcukor, 1,5 dkg vaníliás cukor, 22 dkg vaj, 30 dkg liszt, 6 dkg dió, 4 tojás sárgája, 1 kávéskanál fahéj, 50 dkg ribizli lekvár, 30 dkg étcsokolédé
A díszítéshez tetszés szerint színes marcipán massza
A hozzávalókat keverjük el és dolgozzuk össze, ügyeljünk rá, hogy ne gyúrjuk túl, mert nagyon törni fog a sütemény. Miután kész a tészta hűtőbe téve 10 percig dermesztjük, majd kb. 3 mm vastagra nyújtjuk.
Nyújtás után 7 cm átmérőjű kiszúróval korongokat szúrunk ki, majd 180 ˙C-ra előmelegített sütőben körülbelül 10 perc alatt világosra sütjük. Fontos, hogy amint elkezdenek pirulni a tészták szélei, azonnal vegyük ki őket a sütőből, mert hamar túlsülhet.
A világosra sült korongok közé egy evőkanálnyi ribizli lekvárt teszünk, és olvasztott csokoládéba mártjuk.
A csokoládét, vízgőz felett olvasszuk fel. Figyelem! Ha a csokoládénk túl sűrű ahhoz, hogy szépen tudjunk mártani vele, egy kevés étolajjal tudjuk hígítani a csokoládét.
A díszítéshez kb. 3-4 mm vastag lapot nyújtunk a piros marcipánmasszából, majd szív formákat szaggatunk ki, néhánynak a közepét is kiszúrhatjuk. Végül a szívecskéket ráhelyezzük a megdermedt csokoládéval mártott islerre a képen látható módon. Tovább díszíthetjük virággal, különböző motívumokkal ízlés szerint.
1. Először egy tálban a lisztet a tejjel simára keverjük - a tejet folyamatosan, keverés közben hozzáadva -, majd további folyamatos keverés mellett, a többi összetevőt is hozzáadj...
Elkészítési idő: 40 perc Nehézség: Közepes
Összekeverni ( kézi habverővel szoktam) a hozzávalókat és sütni :)
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1 éjszakát a hűtőbe kell tenni és másnap sütni. Vékonyra kell nyújtani, tepsibe tenni és ott összevágni. Tetejét tojással megkenni, reszelt sajttal megszórni (vagy bármivel -magva...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű