tészta: 35 dkg liszt, 1 tojás, 20 dkg margarin, 5-10 dkg cukor, 3 dkg élesztő, ( 1 dl tejben felfuttatjuk az élesztőt) 1/2 sütőpor, csipet só, dió darabolva, baracklekvár
csokimáz:25 dkg porcukor, 5 dkg margarin, 2-3 evőkanál kakaó,2 kanál forróvíz
A tészta hozzávalóit összedolgozzuk.3-4 cipóra osztjuk. Az első cipót a tepsi aljára nyújtjuk megkenjük bőven baracklekvárral,megszórjuk aprított dióval,cukrot szórunk rá majd így rétegezzük a többi tésztát is.Az utolsó tetejére nem teszünk semmit,megszurkáljuk a tetejét és megsütjük.Ha kihűlt csokimázat kenünk a tetejére és másnap ferdén felszeleteljük.
Csokimáz: 4 evőkanál kakaóport elkeverünk 4evőkanál nagyon forró vízzel. Hozzákeverünk egy evőkanál étolajat, majd 20 dkg porcukorral addig keverjük míg sima nem lesz. Pár csepp rumaromával ízesíthetjük. Egyből a süti tetejére kenhetjük nem kell hűtőbe tenni. Kb egy óra múlva szeletelhető.
A tojásfehérjét habosítsd fel, de nem kell habbá verni. Keverd bele az olvasztott olajat, a sót és a citromlevet. A száraz hozzávalókat vegyítsd el és keverd bele a masszába. Kész...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tésztához a tojásokat szétválasztjuk, a sárgáját a porcukorral habosra keverjük. Hozzáadjuk a Puha margarint, a kakaóport, a Kolat éS végül a sütőporral elvegyített lisztet. Gépp...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Tojásfehérjét habbá verni.A magokat kis lisztbe forgatni. Az összes hozzávalót összekeverni.Forma vajas-lisztes v.sütőpapíros. A masszát beleönteni.180 fok 20 -30 perc
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű