20 dkg liszt
3,5 dl tej
2 tojás
1-2 dl kristályvíz
1-2 evőkanál kristálycukor
1 csipet só
olaj
A palacsinta készítéséhez mindössze három tálra van szükséged: egy mélyebb üveg- vagy műanyag tálra, amiben összeállíthatod a tésztát, egy serpenyőre, amiben kisütöd, végül pedig egy sima tányérra, amire összegyűjtöd a kész palacsintákat. Az első tálban keverd simára a lisztet a tejjel, üsd bele a két tojást, keverd el benne a cukrot, add hozzá a sót és egy kevés - körülbelül egy evőkanálnyi - olajat, majd hígítsd a masszát egy kis kristályvízzel - olyan hígnak kell lennie, mint egy sűrűbb krémlevesnek.Ha ez megvan, akkor egy szélesebb serpenyőben hevíts pár csepp olajat, majd egy merőkanállal szedj a masszából, és oszlasd el a serpenyőben egyenletesen, pár pillanat alatt megpirul a tészta, ekkor fordítsd meg, majd megint pár pillanat múlva borítsd a tányérra, és ezt ismételd addig, amíg el nem fogy a masszád.
Egy gáztepsit kibélelünk sütőpapírral, majd ráöntjük a kókuszreszeléket, és egyenletesen elsimítjuk. A 200 g lisztet, 150 g cukort és 2 csomag vaníliás cukort a tejjel sim...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
A hozzávalókból piskótatésztát készítünk, közepes méretű tepsibe öntjük és 180°C-on megsütjük. A krémhez a pudingot a tejben megfőzzük, majd kihűtjük. A margarint a cukorral habosr...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű