A tésztához:
-40 dkg liszt
-3 tojássárgája
-15 dkg margarin vagy zsír
-10 dkg porcukor
-2 ek. tejföl
-csipet só
- fél csomag sütőpor
A töltelékhez:
-3 tojásfehérje
-10 dkg porcukor
-1 citrom reszelt héja
-2-3 ek. baracklekvár
-20 dkg darélt dió
-fél dl rum
A tészta hozzávalóit összegyúrom, 1/3 részét félreteszem, a másik felét kinyújtom és kivajazott, kilisztezett tepsibe teszem ( vagy sütőpapíros tepsibe helyezem. )
A töltelékhez először felverem a tojásfehérjét, majd hozzáadom a porcukrot, és így még egy kicsit tovább verem. Fakanállal óvatosan belekeverem a töltelék többi hozzávalóját, az így kapott masszát rásimítom a tésztára, majd a tészta félretett részét a reszelő nagylyukú oldalán egyenletesen ráreszelem. ( Ezt úgy a legkönnyebb, ha előtte a reszelni való tésztát egy 10 – 15 percre a mélyhűtőbe tesszük )
Kb. egy 30 * 22-es tepsit használjunk.
Előmelegített sütőben, közepes hőfokon ( 160 – 170 fokon ) lassan süssük, kb. 30 perc alatt.
A tésztához a lisztet és a porcukrot gyúródeszkára szitáltam, hozzádaraboltam és elmorzsoltam benne a vajat. Hozzáadtam a tojássárgáját is, és gyors mozdulatokkal egynemű tésztává...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat összegyúrjuk. A tésztából kis golyókat formálunk, a tenyerünkkel kilapítjuk őket, és a kekszeket sütőpapírral bélelt tepsibe tesszük. Előmelegített...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű