50 dkg sima liszt
30 dkg margarin
1 tojássárgája
tejföl
só
Töltelék:
25 dkg darált dió
12 dkg porcukor
pici fahéj
kevés tej
A vajat a liszttel elmorzsoljuk, hozzáadjuk az 1 tojássárgáját, pici sót és annyi tejfölt amennyit felvesz. Összegyúrjuk, kinyújtjuk, kiszaggatjuk, dióval töltjük és kiflikké alakítjuk. Sütése: előmelegített sütőben 15-20 perc takarékláng. Porcukorba forgatva fogyasztjuk.
Fánkok: Egy edényben lassú tűzön felforraljuk a vizet, vajat, sót, és összekeverjük a liszttel. Levesszük a tűzről, és egyenként hozzákeverjük a tojásokat, addig keverjük, amíg...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Nehéz
Először a brownie-t süssük meg. A tojásokat és a cukrot egy tálba tesszük és habosra keverjük. Eközben a csokit és a vajat gőz fölött olvasszuk meg. Egy tálban keverjük össze a lis...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes