2 érett banán
1 bögre zab
2 csapott evőkanál cukrozatlan kakaó
+mehet bele: - 1 marék csokicsepp
- 1 marék dió, mogyoró, mandula, tetszés szerint, de nem muszáj
A sütőt előmelegítjük 180 fokra.
A két banánt összenyomkodjuk, majd hozzáadjuk a kakaóport és a zabot (a zab mennyisége függ a banánok méretétől, úgyhogy lassan adagoljuk). Jól összekeverjük, sűrű de lágy tésztát kapjunk, kozben hozzáadhatjuk a magokat vagy csokit.
Egy nem tapadós tepsire, vagy fóliára vagy sütőpapírra kiadagoljuk, kb 12-14 felé egy kanállal, és kézzel kicsit megformázzuk, hogy keksz alakot kapjunk. Ezek nem fognak nőni vagy lapulni.
Kb 15 perc alatt készre sütjük, meg ilyenkor kicsit puha, hagyjuk kicsit hűlni mielőtt kiszedjük.
Egy liter vizet forralni le a tűzről, bele a sajt, állni 20 percig, ki venni a vízből és nyújtani, mint a tésztát. Tölteni, bármivel. Én csináltam apróra vágott főtt tojásos, v...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Összekeverjük a mustárt, a tejfölt, az ételízesítőt, a borsot, a finomra reszelt fokhagymát és az olajat. A combokat bekenjük a vajjal, és bele mártogatjuk a szószba. Tepsibe szo...
Elkészítési idő: 65 perc Nehézség: Könnyű