40 dkg liszt
2 dkg élesztő
1 csésze tej / kb. 2 dl /
1 kávéskanál cukor
5 evőkanál olaj
Az élesztőt 2 evőkanál langyos tejjel és a cukorral keverjük, a tetejét megszórjuk liszttel és kb 10 ' kelesztjük. Mély tálba tesszük a lisztet a közepébe öntjük az élesztőt, a langyos tejet és az öt evőkanál olajat. Addig gyúrjuk-dagasztjuk, amíg elválik a táltól. Ezután kb. 20 percig kelesztjük.
Anya szerint nekünk ebből dupla adag kell.
A feltétet mindenki megoldja magának, amilyet szeret és éppen kíván.
A lényeg a tetején a sok sajt!
Elkészítése:tésztához összegyúrjuk a túrót,lisztet,citromhéjat,tojást és egy csipet sót.Vizet forralunk.Lisztezett deszkán 1cm vastagra kinyújtjuk a tésztát.1cm széles csíkokra vág...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A gnocchi [ejtsd: nyokki] tulajdonképpen egy olasz krumplis tészta. Magyarul nudli. De tényleg. Ha felnyitod a Horváth Ilona szakácskönyvet, és megnézed benne a szilvás gombóchoz v...
Elkészítési idő: 65 perc Nehézség: Könnyű