- 3 db tojás
- 12 evőkanál liszt
- 4 evőkanál cukor
- fél db élesztő
-3 dl tej
-2 dl szénsavas víz
- egy csipet só
- egy kiskanál citrom
- egy kis olaj, vagy zsír
A hozzávalókat habverővel csomómentesre keverem, a palacsinta sütőbe olajat, vagy zsírt felforrósítom, és egy merőkanálnyiit rá csöpögtették, mindkét oldalát átsütöm.
Majd így tovább amig el nem fogy a masszánk.
9-10 db jön ki, attól függ mekkora a merőkanál
ha szükséges pár kanál tej egy tálba mindent összekeverek ,lágy ,de nem nagyon ragacsos masszát kell kapni , golyókat formázok kézzel picit ellapítva teszem a tepsire . Kicsi hely...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
https://www.facebook.com/olcsoreceptek/videos/1574657289229834/
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű