-20 dkg liszt
-20 dkg vaj
-5 csomag 10 g-os vaníliás cukor
-2 tojás / mérete: M, vagy L /
-16 dkg porcukor
-pár csepp citrom
-kajszilekvár
-A lisztet átszitáljuk. Hozzá adjuk a vaníliákat, kézzel elkeverjük a lisztben. A vajat elmorzsoljuk a liszttel, majd hozzá adjuk a tojások sárgáját és összegyúrjuk a tésztát.
-A tésztát 0.5 órára a hűtőszekrénybe tesszük letakarva.
-A pihentetés után a tésztát lisztezett deszkán vékonyra nyújtjuk és 3.5 cm-es pogácsaszaggatóval kiszaggatjuk. A körlapokat sütőpapírral bélelt tepsire tesszük.
-A tojások fehérjét, a porcukrot és a pár csepp citromot nem túl kemény habbá verjük és mokkás kanállal kis halmokat teszünk minden körlapra.
-Közép meleg sütőben világosra sütjük.
-Ha kihűlt, 2-2 lapot lekvárral "összeragasztunk".
-Nem tévedés! A tésztában csak vanília van!
-Ne tegyünk sok habot a korongokra, mert sütés közben lefolyik, sütés után leesik!
-Vajjal jobb, de margarinnal is elkészíthető!
-Sütési idő hagyományos gáztűzhelyen 15 perc takarékon, majd lekapcsoljuk a sütőt és még 5 percig bennhagyjuk.
Egy nagy tálban dolgozd habosra a puha vajat a cukorral és a vaníliás cukorral. Add hozzá egyenként a tojásokat, és keverd addig, amíg homogén nem lesz. A lisztet elegyítsd a sütő...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A száraz és a nedves alapanyagokat külön tálban elkeverjük. Ha kész összevegyítjük őket. Dobhatunk bele csoki darabokat, akár ízesíthetjük fahéjjal, citrommal, mazsolával, rummal,...
Elkészítési idő: 30perc Nehézség: Könnyű
Az almat le reszelem es keves vizzel teszem foni. Amikor szinte puha,akkor hozza adom a keves vizzel feloldott pudingot es meg fozom 1-2 percet. Ha nagyon suru,akkor potolom vizz...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes