kb. 25x25 cm-es tepsihez
25 dkg liszt
40 dkg cukor
1 csapott evőkanál szódabikarbóna
20 dkg vaj (vagy margarin)
4 evőkanál kakaópor
2 tojás
1 dl natúr joghurt
1 cs. vaníliás cukor
A tetejére:
12 dkg vaj (vagy margarin)
4 evőkanál kakaópor
1 dl natúr joghurt
15 dkg porcukor
15 dkg durvára tört dió
. A lisztet elkeverem a cukorral és a szódabikarbónával. Két dl vízben felforralom a vajat vagy margarint és a kakaóport, majd félreteszem és lehűtöm. A lisztes keverékhez vegyítem, majd hozzáadom a tojásokat, a joghurtot és a vaníliás cukrot.
Vajazott/lisztezett tepsibe egyengetem és előmelegített sütőben 180 fokon kb. 20-22 percig sütöm. (a sütésnél vigyázni kell, nagyon el kell találni a sütési időt az adott tűzhelyünkben, mert ugyan a brownie egy könnyen elkészíthető süti, de könnyű elrontani is, ha nem megfelelő ideig sütjük - az a lényeg, hogy ne legyen száraz belül - szaftos legyen, de azért meg legyen sülve)
Ezalatt a vajat vagy margarint megolvasztom, simára keverem benne a kakaót, porcukrot, joghurtot, végül a durvára tört dió felét. Az így kapott masszát a kisült és kihűlt sütemény tetejére kenem. A maradék diót a tetejére szórom és hűtőbe teszem, hogy a bevonat megszilárduljon.
Tálalás előtt kockákra szeletelem.
Gabriella kalandjai
Lisztet a margarinnal elmorzsoljuk, csipet sóval ízesítjük, majd a tojásfehérjét, valamint a vizet és az ecetet is hozzákanalazzuk. Selymes lágy tésztát kapunk. Lisztezett felülete...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat összegyúrtam, megformáztam, majd 180 fokon 16 percig sütöttem.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A 8 tojásfehérjét habbá verjük, amikor már kezd sűrűsödni a hab fokozatosan adagolva hozzáadjuk a 35 dkg kristálycukrot, majd a 2 ek étkezési keményítőt is, valamint, amikor már s...
Elkészítési idő: 50 perc Nehézség: Közepes