150 g vaj (kókuszzsír és margarin fele fele arányban)
120-150 g nádcukor darálva (100 g eritrit, 50 g nádcukor)
vanília kivonat vagy más vanília
1 tojás
200 g zabkorpa
150 g teljes kiőrlésű liszt
1/2 teáskanál sütőpor
2 csip.só
1/2 teáskanál fahéj vagy/és más ízesítő
150 g aszalvány (áfonya, sárgabarack, mazsola, szilva)
A szárazakat összekeverem kivéve a cukrot. A vajat habosítom cukorral, hozzákeverem a tojást, vanília kivonatot. Szárazat nedvessel vegyítem, hűtőbe teszem egy órára.
Sütőt 180 fokra melegítem, sütőpapírral bélelem a sütőlapokat. A masszából golyókat formázva, ellapogatva lehet kekszformákat készíteni, de én jobb szeretem kinyújtani sütőpapír között és formával kiszúrni, ez kicsit több türelmet igényel. 15 perc alatt megsül.
Nekem eddig ez a keksz hasonlít legjobban a boltban kapható zabkekszhez, csak jobb, mert egészségesebb! ;) Lehet variálni: kókusszal, csokival, magvakkal stb.
A tészta alapanyagát összegyúrni, ½-3/4 órát keleszteni, ha megkelt 4 részbe osztani. Kb fél centinyire kinyújtani, megkenni a diókrémmel és feltekerni. ½ cm-es darabokra szeleteln...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1 Rámakockát habosra keverek 25 dkg porcukorral, 2 vanillincukorral és a kihűlt pudinghoz keverem. Rásimítom a kihűlt piskótára. A babapiskótát rumos kávéba áztatom és egymás...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű