Tésztához:
3 tojássárgája
15 dkg eritrit
14 dkg zsír
2 dl tejföl
1 csomag sütőpor
40 dkg mandulaliszt
Töltelék:
1,5 kg almát meghámozunk és nagylyukú reszelőn lereszeljük.
1 citrom leve
4 evőkanál eritrit
fahéj és szegfűszeg ízlés szerint
15 percet főzzük.
Hozzávalókat jól összedolgozzuk és kicsit pihentetjük.
Közben elkészítjük a tölteléket.
A tésztát két részre osztjuk. Egy tepsit kibélelünk zsírpapírral és a tészta felét kinyújtva beletesszük. Ha nagyon ragad a tészta, akkor "kilisztezzük" paleo sütőliszttel a deszkát. A tésztára simítjuk az almát és megszórjuk durvára vágott dióval (ez opcionális). Erre tesszük a tészta másik felét. Tetejét megkenjük tojássárgájával.
180 fokon aranybarnára sütjük. Ha kihűl, utána lehet szeletelni.
Pihentetni 2 órát - a 3 dl szénsavas ásványvízet ezután adjuk hozzá!, kevés olajon kisütni
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
Pâte sucrée – édes alaptészta elkészítése Egy tálban keverd habosra a szobahőmérsékletű vajat, add hozzá a porcukrot és a vaníliás cukrot. Keverd ki homogén krémmé. Add hozzá a...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
Botmixerrel, vagy turmixban összekeverjük a hozzávalókat, majd kevés kókuszzsíron megsütjük a palacsintákat. Nem kell állni hagyni a tésztát..legalábbis én nem szoktam. Én túrós...
Elkészítési idő: 45 PERC Nehézség: Könnyű