1 kiló liszt
25 dkg vaj
kb 40 dkg reszelt sajt
1,5 ek só
tejföl
1 tojás a tetejére
A lisztet elkeverem a sóval és elmorzsolom a vajjal. A reszelt sajtból kb egy nagy maréknyit félreteszek a többit belekeverem a lisztbe. Annyi tejfölt adok hozzá amivel puha tésztát tudok gyúrni.Vékonyra nyújtom, tojással lekenem a tetejét, reszelt sajttal megszórom, derelyemetszővel csíkokat vágok belőle és 180 fokon kb. 15-20 percig sütöm, attól függően milyen vastagra nyújtjuk és mekkora csíkokra vágjuk.
Lehet bele több és lehet bele kevesebb reszelt sajtot is tenni, attól függően mennyit bír a pénztárcánk, persze úgy a finomabb ha több sajt van benne. Ha valaki ropogósabban szereti a sajtos rudat akkor süsse tovább mert mi puhán szeretjük és ez szerint adtam meg a sütési időt.
A lisztet a vajjal elmorzsoljuk, beletesszük a tojássárgát, a langyos cukros tejben megkelesztett élesztőt, a tejfölt és 20 dkg. sajtot. a sót. Jól összegyúrjuk. Félóránként két...
Elkészítési idő: 1,5-óra Nehézség: Közepes
Össze gyúrni-nyújtani-rudakra vágni-felvert tojással lekenni. Aztán tetszés szerint szezámmaggal-sajttal- köménnyel pizzakrémmel szórni, kenni. Sütni. Nagyon finom
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az élesztőt felfuttatjuk a langyos tejben csipet cukorral és liszttel. A lisztet elkeverjük a sóval és a reszelt sajt felével. Majd összegyúrjuk a margarinnal, zsírral, tojássárgá...
Elkészítési idő: 3 Nehézség: Könnyű