Hozzávalók:
40 dkg liszt, 2 evőkanál cukor, 5 dkg vaj, 2 dkg élesztő, 1,5 dl langyos tej, 2 db tojás; a töltelékhez: dzsem, csokipuding, túró stb…; a bevonáshoz: 4 evőkanál cukor, 4 evőkanál víz, porcukor
Elkészítés:
A lisztet elkeverjük a cukorral, elmorzsoljuk vele a vajat, és belekeverjük az élesztőt is. (Nem kell tejben futtatni.) A keverékbe mélyedést csinálunk, beleöntjük a langyos tejet és a 2 felvert tojást, majd összegyúrjuk a tésztát. Jól kidolgozzuk, dagasztjuk. Meleg helyen duplájára kelesztjük.
Ezután a tésztát átgyúrjuk, 4 részre osztjuk, vastag rudakat sodrunk belőle, amit 6 részre vágunk.
A tésztadarabokat kézzel köralakúra húzzuk (egy pohárral is le lehet lapítani), némelyik közepébe baracklekvárt, a többibe túrós-mazsolás tölteléket teszünk (vagy ízlés szerint sűrű csokoládé krémet, ki hogy szereti), a széleket összecsípjük, golyóvá formázzuk, és ezzel a felével lefele sütőpapírral bélelt tepsibe tesszük.
Hideg sütőbe toljuk, majd 190 fokra bekapcsoljuk. (Amíg melegszik a sütő, a tészta még kel.) Szép aranysárgára sütjük.
Hideg sütőbe toljuk, majd 190 fokra bekapcsoljuk. (Amíg melegszik a sütő, a tészta még kel.) Szép aranysárgára sütjük.
Porcukorral megszórva tálaljuk, de készíthetjük így is: vízből és a cukorból szirupot főzünk (mehet bele fahéj is), beleforgatjuk a fánkokat, azután pedig porcukorral meghintjük.
1. Preheat the oven to gas mark 3/170°C/fan oven 150°C. Butter two x 18cm round sandwich cake tins and line the bases with baking parchment. Set aside. 2. Beat the butter until...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A Rámát a lisztben elmorzsolom, a többi hozzávalóval ruganyos tésztává gyúrom. 2 cipóra osztom, én úgy szoktam, hogy az egyik cipót nagyobbra hagyom kicsivel (ez lesz a süti alja),...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tojásokat villával felverjük, majd hozzákeverjük a többi hozzávalót. Bő olajban kanállal szaggatva sütjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű