Még ma ledagaszthatjátok,reggel már süthetitek is!
Nagyon finom lett,készítsétek el!
Kefires ,hűtős lángos
Hozzávalók:
50 dkg liszt
1 db tojás
1 tk. só
3 dkg friss élesztő
1 dl tej
1 mk. cukor
2 db 175 gr-os kefir
A sütéshez:
olaj
Elkészítése:
A cukrot a langyos tejjel elkeverjük,bele morzsoljuk az élesztőt és felfuttatjuk.
A lisztet a sóval összekeverjük,a közepébe ütjük a tojást ,a kefireket is hozzá adjuk.
A felfuttatott élesztőt hozzá keverjük és kézzel egynemű tésztává dagasztjuk.
Egy tálba tesszük,folpackal lezárjuk és hűtőbe tesszük egy éjszakára.
Nylon zacskóba is tehetjük .
A tészta szépre megkelt.
Lisztezett deszkára borítjuk,egy nagyobb pohárral kiszaggatjuk.
20 percet még meleg helyen pihentettem.
Egy serpenyőben 2 ujjnyi olajat melegítettem és olajos kézzel a lángosokat szét húzkodtam és sütöttem.
Először fedő alatt,majd fordítás után fedő nélkül.
Tejföllel és reszelt sajttal tálaltam. –
Приготовление: 1. В миске соединить все составляющие, кроме муки. 2. Муку подсыпать постепенно, потому что она у всех разная. 3. Замесить мягкое, эластичное, блестящее тесто, чт...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A szilvákat félbevágjuk, és mindegyik közepébe teszünk egy kiskanál fahéjas porcukrot a mag helyére. A krumplit kockára vágjuk, puhára főzzük sós vízben, majd jól lecsepegtetjü...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes