Hozzávalók:
2 sárgarépa
2 fehérrépa
2 db vöröshagyma
10 dkg reszelt sajt
5 dkg margarin
1 ek. liszt
2 dl. tejszín
5 dl. tej
ételízesítő, só bors
A hagymát és a zöldségeket lereszeljük, majd margarinban megpároljuk. Felengedjük hét deci vízzel, fűszerezzük és kis lángon puhára főzzük.
Ha megfőtt, turmixgéppel vagy bot mixerrel pépesítjük, majd beleöntjük a tejet. Hagyjuk felforrni, majd a tejszínben simára kevert liszttel besűrítjük, és jól összeforraljuk.
A levesestálba reszelt sajtot szórunk, majd rámerjük a forró levest
Ez a legjobb!
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A kolbászt felkarikázzuk, a szalonnát felkockázzuk. Egy fazékban mindkettőt kiolvasztjuk, majd szűrőlapáttal kivesszük a szalonna- és kolbászpörcöket. A visszamaradt zsíron megfut...
Elkészítési idő: 0.5 óra Nehézség: Könnyű
1. A káposztát az apróra vágott répafélékkel megfuttatjuk a zsíron 2. Felengedjük 2l vízzel, és félpuhára főzzük Húsgombóc: 1. A húst összegyúrjuk a tojással, a fokhagymáv...
Elkészítési idő: 15-30 perc Nehézség: Könnyű