25 dkg nyers reszelt krumpli, 15 dkg főtt cérnametélt, 10 dkg liszt, 2 db tojás, csipet só, 1 mk őrölt fahéj, 5 dkg durvára tört dió, szilvalekvár, olaj a sütéshez.
A lekvár és egy kevés őrölt dió kivételével összekeverjük a hozzávalókat, majd felforrósított , nem bő olajban lapos lepényeket sütünk belőle ( lapcsenkához, tócsnihoz hasonlít), ha már szép pirosra sült kiszedjük, és addig sütjük, míg tart a hozzávalókból.
Szilvalekvárral és fahéjas porcukorral kínáljuk. A tetejét a félretett dióval megszórjuk.
A hozzákevert diótól kissé barna lett, de nagyon ízlett! A szilvalekvár lemaradt a képről!
Megjegyzés: kicsit sűrűnek találtam, és kb. 1/2 dl tejet adtam még a tésztához.
Benke Laci bácsi receptje alapján készítettem.
Elkészítés: A tojást a sóval a cukorral habosra felverem. Hozzá adom a forró vizet, kefirt, és a többi hozzávalót. Csomómentesre kavarom és sütöm. Jó étvágyat hozzá!!
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A lisztet kimérjük, elkeverjük benne a sót. A vízbe morzsoljuk az élesztőt, majd hozzátesszük az olajat. A liszthez öntjük, elkeverjük egy kanállal, majd kiborítjuk az asztalra, é...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az összes hozzávalót egy kelesztőtálban összekeverjük. Egy nejlonzacskó belsejét kikenjük étolajjal (akkora legyen amibe az egész tészta belefér kényelmesen.). Beletesszük az össze...
Elkészítési idő: 20 perc Nehézség: Könnyű