80 dkg sertésoldalas vagy lapocka, 1 kg savanyú káposzta, 1 nagy hagyma, 4 cikk fokhagyma, 1 evőkanál zsír, só, bors, 1 evőkanál paprikakrém, 2 babérlevél; a tálaláshoz: 2 dl tejföl
A hagymákat megpucoljuk és apróra vágjuk majd a zsíron megdinszteljük. Mikor félig megvan, hozzáadjuk a feldarabolt sertésoldalast és lassú tűzön, lefedve, együtt pároljuk tovább. Ha szükséges, kevés vizet öntünk mindig alája, de csak épp annyit , hogy a hús oda ne süljön. Közben a káposztát átmossuk ha nagyon savanyú és kevés zsíron megpároljuk. Hozzáadjuk a babérlevelet és ha szükséges, kevés vizet öntünk rá. Mikor a hús megpuhult, a káposzta pedig roppanósra párolódott, a kettőt egy edénybe összevegyítjük és jól összefőzzük. Az ételt melegen, fél óráig pihentetjük, majd tejföllel tálaljuk.
Kicsit munkaigényes de a végeredmény mindenért kárpótol. Disznóvágás idején, friss húsból a legfinomabb. Öntött vaslábasban csinálom, mert az egyenletesen vezeti a hőt, így a hús puha és omlós lesz benne. Ha nincs, akkor a legvastagabb falú edényt használjuk. Az étel utolsó fázisát a sütőben is szoktam készíteni, így az étel teteje ropogósra pirul. A paprikakrémet kevés őrölt fűszerpaprikával helyettesíthetjük, de csak keveset tegyünk bele vagy akár el is hagyhatjuk, mert az ételnek nem kel túl paprikásnak lennie.
A káposztát 2x átmosom egy edényben. A darált húsokat összekeverem és ízlés szerint fűszerezem. A hagymákat megpirítom. A lábas alját a káposzta harmadával kibélelem, majd a pir...
Elkészítési idő: 4 Nehézség: Könnyű
Andi konyhája
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A húst vékony csíkokra vágtam, Lábasban kevés olajon a húscsíkokat fehéredésig sütöttem, majd kivettem az olajból. Az apróra vágott hagymát beledobtam az olajba és megpároltam....
Elkészítési idő: 1,5-óra Nehézség: Közepes