Hozzávalók:30 dkg sima liszt,20 dkg vaj,2 tojás sárgája,1 ek víz, 2 ek rum,1/2 cs.sütőpor,5 dkg porcukor,..Ezt jól össze gyúrni-2 részre osztani kinyújtani az egyiket kizsírozott tepsibe tenni:::::Töltelék,:6 tojás sárgáját 20 dkg porcukorral kikeverni hozzá adunk 6 drb reszelt almát ::ha kicsik akkor 8 drb alma :::::AZ ALMA LEVÉT NEM KINYOMNI:::::20dkg darált diót 2 ek kakaót 6 tojás felvert habját,1 cs sütőport,2-3 ek zsemlemorzsát......Ezt ráönteni a tepsiben lévő tésztára és ráhelyezni a másik gyúrt tésztát.170 fokos sütőbe megsütni ha kihűl . csoki máz kerül a tetejére,,de lehet más fajta is . — Pelbárt Ibolya Brigitta és Erzsébet Toth társaságában
Hozzávalók:30 dkg sima liszt,20 dkg vaj,2 tojás sárgája,1 ek víz, 2 ek rum,1/2 cs.sütőpor,5 dkg porcukor,..Ezt jól össze gyúrni-2 részre osztani kinyújtani az egyiket kizsírozott tepsibe tenni:::::Töltelék,:6 tojás sárgáját 20 dkg porcukorral kikeverni hozzá adunk 6 drb reszelt almát ::ha kicsik akkor 8 drb alma :::::AZ ALMA LEVÉT NEM KINYOMNI:::::20dkg darált diót 2 ek kakaót 6 tojás felvert habját,1 cs sütőport,2-3 ek zsemlemorzsát......Ezt ráönteni a tepsiben lévő tésztára és ráhelyezni a másik gyúrt tésztát.170 fokos sütőbe megsütni ha kihűl . csoki máz kerül a tetejére,,de lehe
Elkészítése: A tészta hozzávalóit egy tálba tesszük és robotgéppel összedolgozzuk egészen addig amíg krémessé válik. A tészta felét sütőpapírral kibélelt tepsibe öntjük és 10-12...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Mindent összekeverek, vajazott, lisztezett tepsibe teszem, rárakom a sárgabarackot. Előmelegített, 180-200 fokos sütőben megsütöm. Amikor kihűlt, porcukorral megszórom és kockára...
Elkészítési idő: 45 perc Nehézség: Közepes