18 dkg liszt
4 dkg cukrozatlan kakaópor
1 fél teáskanálnyi őrölt fahéj
1 tasak vaníliás cukor
7 dkg darált mogyoró /esetleg dió/
7 dkg barna cukor /jó a kristály is/
12 dkg vaj
1 teáskanálnyi sütőpor
a tetejére:
1 evőkanál darált mogyoró /vagy dió/
2 evőkanál barna cukor /vagy kristály/
0,3 dl langyos tej
A vajat a cukorral kikavarjuk, majd a többi hozzávalót is belekeverjük és összedolgozzuk. Amikor összeállt, a tésztát fóliába csomagoljuk és egy órát pihentetjük. Ezt követően kinyújtjuk és kiszúróval tetszés szerinti formákat vágunk belőle, majd sütőpapírral kibélelt tepsibe tesszük, 180 fokon sütjük 13-15 percen át.
Mikor elkészült, átkenjük a tetejüket a tejjel, közben összekeverjük a cukrot és a mogyorót és megszórjuk vele.
Karácsonyra is kiváló és ünnep előtt is elkészíthető, mert eláll.
A krémhez robot géppel felverem a tejszínt,majd állni hagyom! A tejfölt a cukorral elkeverem,majd hozzáadom 1 citrom reszelt héját és levét. Amikor mindkettő krém kész van ,laza...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A gombóchoz a túrót a vízzel, a tojásokkal, a kókuszolajjal, a citromlével, a citromhéjjal, a vaníliával és az eritrittel botmixerrel turmixoljuk, nem baj ha kicsit darabos marad,...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű