10 dkg sima liszt
5 dkg grízes liszt
5 dkg darált dió
15 dkg cukor
1 tojás
1 dl olaj
2,5 dl kefír
2,5 dkg kakaópor
1 kávéskanál őrölt fahéj
2 teáskanál szódabikarbóna
késhegynyi só
A hozzávalókat összekeverjük, majd zsírozott-lisztezett, esetleg sütőpapírral bélelt
tepsibe öntjük.
Előmelegített sütőben, lassú tűznél megsütjük.
Ha magas tésztát szeretnénk, akkor ez a mennyiség egy kisebb tepsire elegendő /20X28cm/
Amennyiben laposabbra szeretnénk, mert tölteni akarjuk, akkor a közepes tepsibe tegyük. /24X30/
A tészta tölthető krémmel vagy lekvárral. A nem töltött süti esetleg tálalható vanília sodóval is.
Önmagában is nagyon finom, akkor csak porcukorral megszórjuk a tetejét.
Előmelegítjük a sütőt 200 fokra. Meghámozzuk, majd lereszeljük az almát. Hozzáadjuk a vaníliás cukrot és az ízlés szerinti fahéjat. Egy nagy tálban összekeverjük a lisztet, a sütőp...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Kókuszos tészta A kókuszos tésztához a tojásfehérjéket robotgéppel 4-es fokozaton habbá verjük, és félidőben hozzáadjuk a cukrot, amivel kemény habot keverünk, egészen addig, míg...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű