10 dkg vaj /margarin/
2 tojás
15 dkg cukor
20 dkg liszt /10-10 sima és rétes/
1.5 dl tejföl /joghurt/
1 púpos kávéskanál szódabikarbóna
pici só
néhány csepp citromlé
reszelt citromhéj
1 cs. vaníliás cukor
6 db közepes kivi
A kissé felolvasztott vajhoz hozzáadom a cukrot, kikeverem. Beleteszem a tojást, a picike sót, a citromhéjat, a vaníliás cukrot és jól kikeverem. Ezután hozzáadom a lisztet, egy mélyedést csinálok a tetején, ideszórom a szódabikarbónát és néhány csepp citromlével ezt felfuttatom, és jól elkeverem, majd a végén a tejföllel /joghurttal/fellazítom. A felét a sütőpapírral bélelt /esetleg zsírozott, lisztezett/ tepsibe /20x30/simítom. A megmosott, meghámozott és karikára vágott kivivel kirakom, majd rásimítom a tészta másik felét, amit szintén a kivi karikákkal kirakok. Előmelegített sütőben, kb. 35-40 perc alatt megsütöm. Ha szükséges tűpróbával ellenőrzöm, megsült-e.
Porcukorral meghintve tálalom.
A hozzávalókból galuska sűrűségű tésztát keverünk. Majd bő, forró olajba szaggatjuk kanállal.
Elkészítési idő: 20 Nehézség: Könnyű
Tészta: Az élesztőt kevés hideg tejben feloldjuk, a hozzávalókból nem túl kemény, de nem is lágy tésztát gyúrunk, (több tejföllel lehet lágyítani), és jó erősen kidolgozzuk. 4 cip...
Elkészítési idő: kb. 2,5-3 óra Nehézség: Közepes
A lisztet és a sütőport a margarinnal gyors mozdulatokkal összemorzsoljuk, végül a kristálycukorral is összekeverjük. Beletesszük a citrom lereszelt héját, az átszűrt levét és a t...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű