kis méretű tepsihez, vagy egyéb formához
20 dkg margarin
15 dkg cukor
3 tojás
20 dkg liszt/én fele-fele sima és rétes/
8 dkg kókuszreszelék
1 csapott kávéskanál szódabikarbóna
1 cs. vaníliás cukor/esetleg aroma/
néhány csepp citromlé
gyümölcs, tetszés szerinti összeállításban és mennyiségben
A szőlőt megmosom és leszemezem. A szilvát mosás után kimagozom és negyedekbe vágom, megszórom fahéjas cukorral.
A margarint, a cukorral, a tojásokat egyenként hozzáadva, habosra keverem. Hozzáadom a kókuszreszeléket és a vaníliát. Két részletben hozzákeverem a 10-10 dkg lisztet. A második adagnál készítek egy kis mélyedést a lisztbe, ebbe szórom a szódabikarbónát, majd a rácsepegtetek egy kevés citromlevet, amitől habosodni fog /felfut/. Ezzel a módszerrel még könnyebbé válik a tésztánk. Ezt követően a fele tésztát sütőpapírral bélelt tepsibe /20x27cm/ simítom, megszórom gyümölccsel /most szilvával/, majd a tészta másik felét erre rásimítom és a tetejére szintén gyümölcsöt teszek /most szőlőt és néhány szem áfonyát/, majd előmelegített sütőben közepes tűznél megsütöm. Ha nem tudjuk a színe alapján, hogy megsült-e, akkor javaslom a tűpróbát. Ha megsült és kihűlt, megszórom porcukorral és szeletelem.
A cukrot,lekvárt,rumos vizet ,a mazsolával feltesszük főni. Kevergetjük,és ha a cukor elolvad,a mazsola megduzzad,levesszük a tűzről,a kakaóport hozzá keverjük. A babapiskótát ös...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Élesztőt megkelesztjük. AZ alapanyagokat összekeverjük. Megdagasztjuk jól, majd 1 órát pihenni hagyjuk, hogy megkeljen. Kinyújtjuk a tésztát, megkenjük kakaó krémmel. Fetekerjük é...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű