1 tojás fehérje
10 dkg porcukor
2 dkg kakaópor
2dkg porcukor
2-3 evőkanál víz
a tojás fehérjét a porcukorral habbá verjük/nem lesz kemény csak sűrűn kenhető/,
ezt a sütemény tetejére kenjük
a kakaót a porcukorral simára dolgozzuk, majd a vízzel összekeverjük
/sűrűn cseppenős legyen/
ezt összevissza a fehér habra cseppentjük, majd egy késsel ,átlósan
/mint a pogácsánál/ rácsokat rajzolunk rá
minél több rácsot húzunk bele, annál rajzosabb lesz a mintája
1.) Azalapanyagoktat összegyúrjuk, ha szükséges cseppnyi hideg tejet adhatunk hozzá. 2.) Rudacskákat formálunk és csokimázban megforgatjuk.
Elkészítési idő: Fél óra Nehézség: Nehéz
A zselatint a tejbe tesszük és lassú tűzön melegítjük. Amikor a tej langyos és a zselatin felolvadt, levesszük a tűzhelyről és hozzákeverjük a tehéntúrót. Adunk hozzá 2 evőkanál cu...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A puha vajat morzsoljuk el a liszttel, majd a többi hozzávalóval gyúrjuk össze a tésztát. Folpackba csomagolva tegyük a hűtőbe. .3. A fehér krémhez a tojásfehérjéket félig fel...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű