1 tojás fehérje
10 dkg porcukor
2 dkg kakaópor
2dkg porcukor
2-3 evőkanál víz
a tojás fehérjét a porcukorral habbá verjük/nem lesz kemény csak sűrűn kenhető/,
ezt a sütemény tetejére kenjük
a kakaót a porcukorral simára dolgozzuk, majd a vízzel összekeverjük
/sűrűn cseppenős legyen/
ezt összevissza a fehér habra cseppentjük, majd egy késsel ,átlósan
/mint a pogácsánál/ rácsokat rajzolunk rá
minél több rácsot húzunk bele, annál rajzosabb lesz a mintája
A hozzávalókat összekeverem és kikent , vagy sütőpapiros tepsibe öntöm. A tetejére meggyet szórok.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az élesztőt egy pici cukros tejben felfuttatjuk. A lisztet, a kókuszreszeléket és a tojássárgáját az élesztővel jól összegyúrjuk. A 4 tojásfehérjét a 30 dkg porcukorral gőz fölö...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
A tészta hozzávalóit alaposan elkeverjük, előmelegített sütőben megsütjük. (180 fokon kb. 20-25 percig sütöttük, a forma ebben az esetben szinte mindegy.) Amikor kihűlt, összemorzs...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű