18 dkg mogyoró vagy mandula/darálva/
10-12 szem egész mogyoró/mandula
18 dkg cukor
3 tojás fehérje
2 evőkanál étkezési keményítő
néhány csepp rumaroma /elhagyható/
A 18 dkg mogyorót/mandulát ledarálom, az egész szemeket félbe vágom.
A darált mogyoróhoz/mandulához hozzáadom a cukrot, a keményítőt, a tojás fehérjét /nem kell felverni/ és a néhány csepp rumaromát. Az összes hozzávalót jól elkeverem, majd egy kanál segítségével diónyi halmokat teszek a sütőlemezre, melyre sütőpapírt is tettem. Egymástól kissé legyenek távol, mert sütés közben megnőnek. Ebből a mennyiségből 20-22 darab lesz, attól függően, hogy mekkorák a halmok. Minden halom tetejére egy –egy fél mogyorót/mandulát helyezek és előmelegített sütőben, közepes hőfokon /kb.180-200°C/rózsaszínűre sütöm.
Lehet tálalni díszítés nélkül is, de csoki mázba is mártható. Én a fél oldalát csokiztam.
A tojások fehérjéből kemény habot verünk. A puha margarint a porcukorral habosra keverjük. Kis adagokban hozzáadjuk a darált diót, majd óvatosan hozzákeverjük kemény tojásfehérjét....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A 6 tojássárgáját habosra keverni a 25 dkg porcukorral, folyamatos keverés mellett belecsorgatni a langyos vizet és langyos olajat, majd belekeverjük ha lehet robotgéppel a sütőpor...
Elkészítési idő: 1 óra 30 Nehézség: Könnyű