3 tojás
10 dkg krémsajt / én natúr tömlőst használtam/
10 dkg sima liszt
5 dkg rétesliszt
5 dkg vaj
10 dkg cukor
reszelt citromhéj
2 csapott kávéskanál szódabikarbóna
1 cs. aszalt vörös áfonya /10 dkg/
A vajat kissé felolvasztom, hozzáadom a cukrot és habosra keverem, majd egyenként hozzáadva a tojásokat tovább keverem. Belereszelem a citromhéjat, hozzáadom a krémsajtot, majd ezzel is jól elkeverem. Ezt követően a liszteket és a szódabikarbónát is hozzákeverem. A muffin formába kapszlikat teszek, majd belekanalazom a masszát. Mindegyiket kb. feléig töltöm. Ezután mindegyiket megszórom az aszalt áfonyával és előmelegített sütőben, kb. 20 perc alatt. 170 °-on megsütöm.
Porcukorral hintve tálalom.
A kókuszhabhoz 2 tojásfehérjére, egy pici csipet sóra, 30-40 g cukornak megfelelő édesítőre (én egy kiskanál folyékony édesítőt adtam hozzá), és 30 g kókuszreszelékre van szükség....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1/2 óráig kelesztjük tepsiben 60 °C-on, 45 percen át 190 °C-on sütni.
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
15 deka lisztet a tojássárgájával, sóval, cukorral, timsóval, borral és a vízzel összegyúrunk, hogy egy kicsit keményebb legyen, mint a rétestészta. Ezt a tésztát kinyújtjuk és a k...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű