fél liter saját befőzésű paradicsomlé / esetleg konzerv sűrített paradicsom....ebben az esetben több víz kell majd hozzá/
1-2 dl víz/konzervhez 1 liter
zellerlevél
1 kis fej hagyma
só, cukor/ez elhagyható/
1 evőkanál olaj, vagy 1 teáskanál zsír
1 teáskanál liszt
bors, bazsalikom
betű tészta
A zsiradékkal és a liszttel világos rántást készítünk, ezt egy kis víz hozzáadásával csomómentesre keverjük.
Hozzáadjuk a paradicsomot, a zellerlevelet, a hagymát, a sót és a cukrot.
Hozzáadjuk a maradék vizet is, / ha sűrű lenne, vízzel még hígíthatjuk/ valamint a borsot és bazsalikomot. Felforraljuk és 10 percig főzzük, majd hozzáadjuk a betű tésztát és újabb 5-10 percig főzzük.
Ha elkészült, kivesszük belőle a zellert és a hagymát, majd tálaljuk.
A felkockázott vöröshagymát üvegesre pirítjuk, rádobjuk a felkockázott húst, majd kb. az egyformára vágott zöldségeket. Együtt dinszteljük, majd sózzuk, borsozzuk, rádobjuk a tárko...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
A húst kb 3 liter vízben odateszem főni,hozzáadom az apróra vágott hagymát ,kaprot,csombort sót és borsot.Addig főzöm míg a hús puhára fő. Kiszedem a csontokat és beleteszem az a...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz