50 dkg liszt
2,5 dkg élesztő
5 evőkanál cukor
1 egész tojás + 1 sárgája
kb. 2.5 dl tej
6 dkg vaj vagy margarin
egy csipetnyi só
reszelt citromhéj
apróra vágott rahát
Az élesztőt a cukorral meleg tejben felfuttatjuk.
A liszt közepébe mélyedést csinálunk, abba beletesszük a sót, a tojásokat, a vajat, a citromhéjat, majd hozzáöntjük a felfuttatott élesztőt és alaposan összedolgozzuk, legalább 15-20 percig dagasztjuk, majd kelesztjük, míg legalább a duplájára nő.
A megkelt tésztát átgyúrjuk, és 2 felé osztjuk, először az egyik felét, majd a másikat készítjük el.
Az egyik adagot szintén 2 felé osztjuk, majd egyenként téglalap alakúra nyújtjuk, vékonyan megkenjük olajjal és rászórjuk a rahátot, majd feltekerjük, a másik felével is így járunk el.
A két rahátos rudat összefonjuk és beletesszük a sütő formába, amit kibéleltünk sütőpapírral.
Ismét hagyjuk kelni kb. 30 percig, majd megkenjük a tetejét tojással és pirosra sütjük.
A másik adag tésztát is így készítjük el, tehát 2 db kalácsunk lesz, ha kis méretű kenyérsütő formában sütjük, melynek a mérete 25x12x7 cm.
Ha nincs ilyen formánk, akkor tepsiben is süthető.
2.5 dl tej,2 dk élesztô,3 tojássárgája.10 kk cukor, csipet só,.2 dl olaj,45 dk sima liszt.Kalácstésztát dagasztunk.Mikor duplájára kelt 20 felé osztani kisodorni kb. 30 cm hosszúr...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes