35 dkg liszt
12,5 dkg margarin
1 sütőpor
1 teáskanál só /de ez ízlés dolga/
1 tojás sárgája
fél pohár tejföl /kicsi/
20 dkg reszelt sajt
2 evőkanál zsír
először a margarint elmorzsolni a liszttel, majd a többi hozzávalóval összegyúrni,
1 órát hűteni, majd nyújtani és rudakat készíteni
a tésztát 3 felé kell osztani /így lesz 3 sütőlemezre való/ és egyenként nagyon vékonyra kinyújtani, majd a nyújtás után egy sütőpapírra csúsztatni és utána késsel, vagy derelyevágóval nagyon keskeny csíkokra vágni, ezt követően lekenni tojással /jó a kimaradt fehérje is/ és tetszés szerinti maggal megszórni, forró sütőben rózsaszínűre sütni és kihűlés után széttördelni
A lisztet egy tálba szitáljuk, majd beleszórjuk a sót. Elmorzsoljuk benne a vajat/margarint, és belekanalazzuk a tejfölt. Jól összedolgozzuk. (Itt nekem a tészta nagyon ragadt, e...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat összegyúrjuk, kinyújtjuk (kb. 1cm vastagságúra) és kiszaggatjuk. Tepsibe rakjuk, tetejüket lekenjük tojássárgával, majd megszórjuk köménymaggal. Előmelegített 175 fo...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű