35 dkg liszt
12,5 dkg margarin
1 sütőpor
1 teáskanál só /de ez ízlés dolga/
1 tojás sárgája
fél pohár tejföl /kicsi/
20 dkg reszelt sajt
2 evőkanál zsír
először a margarint elmorzsolni a liszttel, majd a többi hozzávalóval összegyúrni,
1 órát hűteni, majd nyújtani és rudakat készíteni
a tésztát 3 felé kell osztani /így lesz 3 sütőlemezre való/ és egyenként nagyon vékonyra kinyújtani, majd a nyújtás után egy sütőpapírra csúsztatni és utána késsel, vagy derelyevágóval nagyon keskeny csíkokra vágni, ezt követően lekenni tojással /jó a kimaradt fehérje is/ és tetszés szerinti maggal megszórni, forró sütőben rózsaszínűre sütni és kihűlés után széttördelni
A hozzávalókat összegyúrjuk. Kis gombócokat formáltam,kicsit meglapítottam és a gofri sütőben megsütöttem. Felét nagyobbra sütöttem,nagyobb gombócokat és sodrófával kisodorta és...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat összegyúrjuk. Juhtúrónál kevesebb só kell a tésztába. Majd kiszaggatjuk, lekenjük tojássárgával és megszórjuk reszelt sajttal. 200 fokon kb. 25-30 perc alatt megsütj...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű