20 dkg liszt
10 dkg porcukor
10 dkg vaj
1 tojás
1.5 dl tejszín
1 kávéskanál szódabikarbóna
10+5 dkg darált dió
baracklekvár
máz:
1 tábla étcsokoládé
5 dkg vaj
A lisztet, a 10 dkg diót és a szódabikarbónát összekeverem.
A vajat, a tojást és a cukrot kikeverem, majd hozzáadom a lisztes-diós keveréket, jól elkeverem, majd hozzáadom a tejszín is.
Az elkészült masszát a kapszliba töltöm, úgy hogy félig legyen, ezután mindegyikre teszek egy teáskanálnyi lekvárt és megszórom a maradék dióval. Ezt követően a maradék masszát is a tetejére kanalazom, majd előmelegített sütőben kb. 160-180°C-on megsütöm/tűpróba/.
Amíg kihűl, elkészítem a mázat a tetejére: gőz felett felolvasztom a csokit, hozzáadom a vajat és kikeverem, majd a muffinok tetejére simítom.
A teteje díszíthető színes tortadarával, vagy jégcukorral, /egyébbel/ de ez elhagyható!
Megjegyzés:
Kóstolás után nekem száraznak tűnt, így a lekvár mennyiségét javaslom megemelni 1 evőkanálnyira!
A hozzávalókat összekeverjük, majd a kinyújtott rétestésztát darával meghintjük, erre kerül a túrótöltelék.
Elkészítési idő: 40 perc Nehézség: Könnyű
A vaníliás pudingot 3 dl tejjel és 3 evőkanál cukorral sűrűre főzzük.Ugyanígy járunk el a csokis pudinggal is ugyanígy járunk el. A vaníliás és a csokis pudingot, miközben...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű
A tojások fehérjét a sóval habosra verjük, majd hozzáadjuk a tojások sárgáját is és jól összekeverjük. A darált diót, a cukrot, a narancshéjat is belekeverjük, majd sütőpapírral bé...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű