150g kesudió
1 késhegynyi szárított vanília por
kb. ¼ kávéskanálnyi stevia por*
egy csipet himalájai só
1.Melegítsd elő a sütőt 150 fokra légkeveréssel.
2.Tedd a kesudiót egy tepsibe és pörköld 150 fokon, légkeveréssel, 5 percenként megrázva 15-20 percig, ízlés szerint.
3.Tedd a kesudiót, a stevia és a vanília porokat egy csipet sóval az aprítógépbe, és kezdd el aprítani. Szükség szerint lekaparva a kehely oldaláról aprítsd addig, amíg nyúlósan krémes lesz.
Megjegyzések
*A stevia porral óvatosan bánj - inkább kóstolgasd a kesukrémet adagolás közben, mert könnyű túllőni és kivenni már nem tudsz. ;)
Az aprítógép fel fog forrósodni, mire elkészülsz a kesudió vajjal: légy óvatos! Ha úgy érzed, kezd tőlmelegedni a masina, tarts egy kis szünetet!
A megadott mennyiség az én robotgépem kicsi, kb. kávédaráló méretű aprítójában kényelmes mennyiség. Nagy aprítógéphez duplázni érdemes.
Az alaphoz a száraz hozzávalókat keverd el, a csokit és az olajat olvaszd fel, majd add a száraz hozzávalókhoz és alaposan dolgozd össze. Tedd az egészet egy piteformába és egyenle...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
porcukor 250 g • tyúk tojás 2 db • vaj 80 g Simára keverjük a porcukrot, tojást és a vajat. méz 3 EK • finomliszt 300 g • sütőpor 12 g • közepes zsírtartalmú tej 1,5% 150 ml Hoz...
Elkészítési idő: 1 h. 10 min. Nehézség: Közepes