Hozzávalók:
8 tojás
15 dkg liszt
10 dkg cukor
10 dkg méz
1 dl tej
1 dl olaj
5 dkg gríz
5 dkg cukrozatlan kakaópor
1 teáskanál sütőpor
A krémhez:
2 csomag tejszínes pudingpor
6 evőkanál cukor
1 l tej
3 dl habtejszín
2 tasak habfix
1 evőkanál porcukor
A tojások sárgáját kikavarjuk a cukorral. Az olajat, a mézet és a tejet is hozzáöntjük, robotgéppel összedolgozzuk. A lisztet, a kakaóport, a sütőport és a grízt is beleszórjuk, jól összedolgozzuk. A tojások fehérjéből kemény habot verünk és összedolgozzuk vele. A tésztát két sütőpírral bélelt tesibe öntjük és 170 fokon 25 perc alatt megsütjük. A pudingot, a cukrot és a tejet egy edénybe öntjük, megfőzzük és kihűtjük. A habot felverjük, belekeverjük a porcukrot és a habfixet, majd a kihűtött pudinghoz keverjük. Az egyik kihűtött tésztát megkenjük a krémmel és rátesszük a másik piskótát. Lehűtjük és szeletelhetjük!
tehát a hozzá valókat egybegyúrni… kis gombócokat tépkedni belőle… villával lenyomkodni… 15 perc alatt 200 fokon megsütni… kb 30 darab van belőle... Keverhetünk bele kókuszt vag...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű
A liszt kivételével mindent egy zománcos tálba rakunk. Ezt 5 percig melegítjük gőz felett úgy, hogy szétolvadjon. Állandóan keverjük fakanállal. Ha a massza szétolvadt 25 dkg liszt...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű