70 dkg liszt
2 tojás
1 kefír
1 dl étolaj
2 ek cukor
csipet só
1dl tejben 5 dkg élesztő felfuttatva 1 mk cukorral
Kelttésztát dagasztunk. Ha megkelt 4 részre osztjuk a tálban.1 részt kiemelsz, kézzel még elfelezzük, kinyújtjuk pizza formára és méretre, mindkettőt. Egyik lapot megkenjük a most leírt krémmel: 20 dkg Ramat kikeverünk 1 ek sóval, jó habosra, lágyra. A megkent lapot befedjük a másikkal, majd 16 cikkre vágjuk, és kiflire feltekerjük. Így kell eljárni a megmaradt 3/4 tésztával is. Vagyis 4 dupla "pizzából"összesen 64 kiflid lesz. Tojással megkenjük. Sajttal, köménnyel, szezámmal ízesítjük.
A recept eredeti változata (felső képen látható) Túrós Lukács szakácskönyvében található, kicsit másképp. 3 rétegű, és a kencéjébe reszelt sajt is kell. Érdemes kipróbálni mindkettőt. B-anya a Lalát próbálta csak, Papi mindkettőt, és az eredeti mellett foglal állást, még ha kissé pepecsebb is. Frissen lefagyasztva, és reggelenként mikrózva, hihetetlen nagy meglepi a gyerekeknek! Méltó ellenfele lehetne a távolkeletről importált, karcinogénekkel terhelt, Eszperente nyelvű Fornettiknek.
300 g lisztet, 150 g vajat 1 tojássárgájával, 10 g elmorzsolt élesztővel, csipetnyi sóval 1 dl tejföllel összedolgozunk. Félórás pihentetés után kisujjnyi vastagra kinyújtjuk, egé...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Elkészítése A lisztet elkeverjük a sütőporral, a sóval, bele morzsoljuk a margarint, majd alaposan összegyúrjuk a sajttal és a tejföllel. / a sajtból kb.3 dkg-ot kihagyhat...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat összegyúrjuk, 2-3 mm-re kinyújtjuk, majd pálcikákra vágjuk, végül forró sütőben kb. 8 perc alatt kisütjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz