Piskótához: 6 db tojás, 8 evőkanál víz, 25 dkg cukor, 25 dkg liszt, ½ csomag sütőpor, Sütésnél a forma kikenéséhez, 5 dkg vaj, 1 evőkanál liszt,
A tojásokat szétválasztjuk, külön tálba a fehérjét és a sárgáját.
A tojások sárgáját a cukorral fehéredésig keverjük, hozzáadjuk a vizet, összekeverjük. A lisztet az átszitált sütőport, is belekeverjük. Majd a kemény tojásnak felvert fehérjét is hozzáadjuk. Óvatosan forgassuk bele, nehogy összetörjük, margarinnal kikent, lisztezett tepsiben elterítjük, a széleit kissé felhúzzuk a formára és megsütjük 180 fokra előmelegített sütőben 30-35 percig.Ha tortaként készítenénk, akkor én, amikor kiveszem, deszkára borítom fordítva, fejjel lefelé, mert szebb lesz a torta. Így amikor állítod össze, a teteje kerül alulra és az alja felülre, így lesz szép éle a tortának. (ezt a nagyoktól tanultam)
x
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
A tojásokat a cukorral felvertem, majd hozzáadtam a kefirt és az olajat. Hozzákevertem több részletben a sütőporos szódabikarbónás lisztet. 24 cm-es tortaforma alját kibéleltem süt...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
sárgáját, lisztet, sütőport cukrot, vizet habosra keverjük. fehérjét habként hozzákeverjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű