20 dkg szezámmag
2 evőkanál víz
5 evőkanál kristálycukor
25 dkg vaj
20 dkg étcsokoládé (55 %-os)
5 evőkanál méz
20 dkg dió
10 dkg mézes puffasztott búzapehely
A szezámmagot zsiradék hozzáadása nélkül, szárazon megpirítottam egy teflon serpenyőben.
A kristálycukorból és a vízből sűrű karamellt főztem.
Hozzáadtam a vajat, csokit, mézet, és alacsony lángon, folytonos keverés mellett egyneművé főztem.
A tűzről lehúzva hozzáadtam a pirított szezámmagot, a durvára darabolt diót és a búzapelyhet, elkevertem.
Az őzgerincformát folpackkal kibéleltem, beleöntöttem a meleg masszát, majd miután kihűlt, a lelógó folpackkal betakarva egy éjszakára hűtőszekrénybe tettem.
Másnap vékony szeletekre vágva tálaltam.
A tésztát meggyúrjuk, lapnak kinyújtjuk és kisütjük. Erre egyenletesen rákenjük az almatölteléket. 7 tojásfehérjét 30 dkg cukorral gőzön kemény habbá verünk, és a reszelt almatöl...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tejszínt összekeverem a cukorral, a vaníliás cukorral és a kókuszreszelékkel. Lassú tűzön, folyamatosan kevergetve főzni kezdem. Addig főzöm, míg a krém besűrűsödött ( ez tűzhely...
Elkészítési idő: 6 Nehézség: Könnyű
.Összegyúrni keményre ,nyújtani és formára szaggatni :) akár egy hétig is puha.
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Közepes