5 dl habtejszín
4 ek cukor
2 csomag vaníliás cukor
340 g sűrített tej (2 tubus)
1 dl feketekávé (erős)
4 dl whiskey
A tejszínt felmelegítjük, félretesszük.
A kristálycukrot karamellizáljuk, majd levesszük a tűzről és beleöntjük a meleg tejszínt. Lassú tűzön, állandó kevergetés mellett, lankadatlan türelemmel teljesen felolvasztjuk benne a karamellizált cukrot.
Hozzáadjuk a vaníliás cukrot, a sűrített tejet és a kávét. Összeforraljuk, majd hűlni hagyjuk.
Miután kihűlt, hozzáöntjük a whiskeyt.
Üvegbe töltjük, jól összerázzuk. Hűtőben tároljuk. (Kell egy nap, hogy jól "összeérjenek" az ízek!)
A gyömbért a citromszeletekkel egy nagy tálba tesszük, felöntjük annyi vízzel, ami ellepi, és egy éjszakára állni hagyjuk. Másnap feltesszük főni, hozzáadunk fél liter vizet és a n...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Fentieket összeöntjük, enyhén megkeverjük és behütjük. Hűtve fogyasztjuk fóként szilveszterkor.
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Nehéz