hozzávalók:
2 csésze liszt
2 csésze darált dió
2 csésze cukor
2 csésze tej
2 tojás
2 csomag vaníliás cukor
1 csomag sütőpor
1/2 mokkáskanál szódabikarbóna
10 dkg zsír
Először a száraz hozzávalókat tesszük egy nagyobb keverőtálba, hozzáadjuk a tejet, a tojásokat és a zsírt. Az egészet alaposan elkeverjük robotgéppel.
Egy közepes méretű tepsit kizsírozunk-lisztezünk, és beleöntjük a masszát. Közepesen meleg sütőben /180 fokon/ 40-50 percig sütjük, tűpróbával ellenőrizzük a sütit. Langyosan, kockákra vágva kínáljuk.
Megjegyzés:
Én szoktam bele meggyet szórni. Senkit ne ijesszen meg a sok cukor meg a zsír. Nem lesz túl édes. Nagyon finom kiadós süti, és dobozban remekül eltartható.
Dobos szelet, vagy hatlapos. Tésztája. 50 dkg.liszt, 2 db.tojás, 3 dkg.vaj, 1 cs. szalalkáli, 1 dl. tej, 20 dkg.porcukor. A szalalkálit feloldjuk a tejben majd a többi hozz...
Elkészítési idő: 1,5-óra Nehézség: Közepes
Élesztő futtatni.Összedolgozni a többi anyaggal. 20 percig pihen.Szaggatni,tölteni. 180 fokon 15-20perc sütni. tetejét porcukrozni. Tölthető:lekvár,mák,dió stb.
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
Egy megérett banánt villával összetörtem, majd tettem hozzá 1/2 dl olajat, 1 dl tejfölt, 1 tojást. Robotgéppel összekevertem, majd hozzá adtam 15 dkg lisztet (fele kukorica., fele...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű