Tészta:
6 db tojás
12 dkg porcukor
12 dkg liszt
2 ek. kakaó
Krém:
20 dkg margarin
20 dkg porcukor
2 ek. kakaó
3 dl tej
1 csomag vaníliás pudingpor
2 db banán
A tésztához a tojások sárgáját a cukorral habosra keverjük, majd hozzáadjuk a lisztet, a kakaót és a felvert habot.
Sütőpapírral bélelt gáztepsibe simítjuk, megsütjük. Ha kész, nedves konyharuhába borítjuk, feltekerjük és hagyjuk teljesen kihűlni.
Elkészítjük a krémhez a pudingot, ha kihűlt összekeverjük az előre kikevert krémmel.
A kihűlt tésztát kisimítjuk, rákenjük a krém felét, majd a maradékba beletesszük a kakaót. Rákenjük a fehér krémre. Beletesszük a banánt és óvatosan feltekerjük.
Csokimázzal bevonjuk.
Szuperegyszerű: A hozzávalókat robotgéppel keverd egyneművé, majd formázz kis golyócskákat. Hűtőben tárolva napikig eláll.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tejbe beletördelem a csokit (a csoki íze nagyban meghatározza a fagylalt ízét is, ezt érdemes figyelembe venni a csokoládé kiválasztásakor), hozzámérem a kakaóport és olykor átke...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1. Keverjük össze a vizet és a sót egy kis főzőedényben, majd állítsuk a hőfokot magasra. 2. Amikor a víz felforrt, a hőfokot vegyük lejjebb, adjuk hozzá a zabpelyhet, majd gyakra...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű