50 dkg finomliszt
15 dkg vaj
1.5 dl kefir
2 db tojás
0.5 dl tej
4 dkg élesztő
1 teáskanál cukor (csapott)
5 kávéskanál só (csapott)
25 dkg sajt (szeletelt)
A lisztet vajjal, kefirrel, egy egész tojással és egy fehérjével, sóval összemorzsoljuk.
Közben az élesztőt tejben, kevés cukorral felfuttatjuk, majd az egészet jól összegyúrjuk, minimum egy órára, maximum egy napra hűtőbe tesszük pihenni.
Többszöri nyújtás-hajtogatás következik, végül egy centisre nyújtjuk a tésztát.
Tojássárgával kenjük, és szeletelt sajttal lefedjük a tetejét, majd éles késsel rombuszokat vágunk belőle.
Sütőpapírral bélelt tepsibe helyezzük a nyers tésztát, majd előmelegített, 200 fokos sütőben pár perc alatt aranybarnára sütjük.
Jó étvágyat hozzá!
Összegyúrjuk lapos pogácsákat szaggatok. A sütőpapírral bélelt tepsit zsírral bekenem, a pogácsákat a sütési időben meg / átfordítom.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A margarint a liszttel és a sóval elmorzsolom. Az egyik tojást szétválasztom, a fehérjét elteszem, a többi tojást a tejföllel és az ecettel elkeverem, majd hozzáadom a margarinos...
Elkészítési idő: kb. 1 óra Nehézség: Könnyű