200gr liszt (100% teljes kiőrlésű vagy keverve, maximum 30% fehér liszttel)
100ml lenmag
100ml napraforgómag
100ml szezámmag
40gr apró szemű zabpehely
1 tk sütőpor
1,5 tk só
200ml víz
100ml étolaj
Egy tálban összekeverem a hozzávalókat, lefedem, 30-40 percig pihentetem, ezalatt előmelegítem a sütőt 175 fokra. A pihenőidő letelte után olajozott nyújtófával vagy két sütőpapír között leheletvékonyra nyújtom. Hosszú pengéjű késsel formára vágom, 30-40 perc alatt aranybarnára sütöm. Minél vékonyabbra sikerül nyújtani, annál ropogósabb lesz.
A megadott mennyiség 1-1,5 gáztepsire nyújtható.
Be kell ismernem, hogy a köztem és a muffin között lévő köteléket a lustaság erősítette meg. Nagyon ettem volna valami virslis-tésztás finomságot, de egyszerűen nem volt kedvem ke...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az hozzávalókat összedolgozzuk,1 órára hűtőben pihen. Ujjnyi vastagra nyújtjuk, tojással megkenjük,sajttal,magokkal megszórjuk. Felvágjuk,majd 180 fokon sütjük
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
A cukros tejben megfuttatjuk az élesztőt. Összegyúrjuk a hozzávalókat. Nyújtjuk,szaggatjuk. Tojással kenjük. Megszórjuk köménymaggal vagy sajttal. 200 C-on sütjük.
Elkészítési idő: 60 perc Nehézség: Könnyű